| Applicathion | For piling rigs for drilling in dense sand, gravel and rock |
|---|---|
| Kelly sections | Kelly bar 3-5 sections |
| Type | Interlocking /friction /combined kelly bar |
| Suitable Rigs | Bauer, Mait, IMT, Soilmec, Liebherr,Casagrande and more... |
| Verpakking Details | Pakketopties: Norm Verpakking & het Verschepen: Pallet met plastic film |
| Gebruik | in elkaar grijpende kellybar |
|---|---|
| Product name | Drive section |
| Max Drilling depth | 30m-100m |
| Max Diammeter | 4700mm |
| Lock Type | interlocking |
| Name | BFZ80 |
|---|---|
| Tip Material | Alloy steel |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane piling rigs Kelly Bar |
| Hardheid | 42 uur |
| Teeth | Bullet teeth/rock bits, sand bits, roller bits, hobs, pilot bits |
| Productnaam | Gecombineerd type kellybar OD440/3/13m |
|---|---|
| Element | 4 |
| Drilling depth | 32m |
| Warranty | 1 Year,6 months |
| Toepassing | Grote kaliberpijl fundering pijl |
| Place of Origin | Shandong, China |
|---|---|
| Suitable brand | BAUER, SOILMEC, LIEBHERR, MAIT, TESCAR, IMT, ABI, SANY, |
| Name | IMT Full Interlock Kelly Bar AF300Used For Drilling Rig OEM interlock column |
| Aantal afdelingen | 3/4/5 |
| Verpakking Details | klant |
| Name | Chain assembly |
|---|---|
| Tipmateriaal | 40Mn |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane piling rigs Kelly Bar |
| Hardness | Max 1000Mpa |
| Type | pc120 |
| naam | Motor |
|---|---|
| Material | cast iron |
| Toepassing | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane pilaren Kelly Bar |
| Hardness | hard |
| Werkdruk | 0-1000 (mpa) |
| Condition | New |
|---|---|
| Toepassing | Werken met roterende boormachines |
| Merknaam | JTHL |
| Quality | Reliable Highest |
| Druk van | Vergrendeling, wrijving, gecombineerd |
| naam | Rexroth -motor |
|---|---|
| Material | cast iron |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane piling rigs Kelly Bar |
| Hardheid | Hard |
| Working pressure | 0-1000(mpa) |
| naam | Rexroth -motor |
|---|---|
| Materiaal | gietijzer |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane piling rigs Kelly Bar |
| Hardness | hard |
| Working pressure | 0-1000(mpa) |